חיפוש

אודות ענבלת

ענבל תורי

קצת עליי ועל קהילת ענבלת

היום אני כאן כדי לעזור לך לעבוד מהר ומקצועי יותר בתוכנות הדמיה ושרטוט,

ולהציע לך לקחת חלק פעיל בקהילה שלנו ולהעזר במשאבים הרבים שיש לקהילת ענבלת שלנו להציע.

אבל ב 2006 הייתי בתוך תואר בעיצוב פנים במכון הטכנולוגי בחולון, קצת מבולבלת, מאוד לא בטוחה מה זה בכלל התואר הזה ומה עושים במקצוע,

ובעיקר לא יודעת איך לעבוד בתוכנות או איך להגיש פרויקט בלי לקבל ביקורת נוקבת ששלחה אותי בדמעות הביתה.

במהלך שנת הלימודים הראשונה למדנו אוטוקאד בלימודים וחשבתי שאני יודעת את התוכנה, מפה לשם קצת התעסקתי עם סקטצ’אפ וקצת פוטושופ והופה אני סבבה ומוכנה לעבוד בעבודה של גדולים.

כך חשבתי.

לשמחתי הרבה שכרו אותי למשרת סטודנט במשרד אדריכלים, שם הייתי אמורה לשרטט קצת ולעשות קצת עבודה משרדית. כמה שמחתי על ההזדמנות! וממש התרגשתי לעבוד!

אודות ענבל בלימודים

שנה ג’ ללימודים

אך כבר בפרויקט הראשון שלי התגלה הקושי הרב- פעולות שרטוט פשוטות לכאורה התגלו כמסובכות, דברים שמעולם לא נתקלתי בהם בלימודים התגלו באוטוקאד של העולם האמיתי כלוקחים המון זמן ומהר מאוד הבוסית הזמינה אותי למשרד שלה,

ואמרה לי בצורה חדה וברורה שאני מפוטרת.

סיבת הפיטורין- אין לך מספיק ניסיון.

‘אין לי מספיק ניסיון? אבל אני סטודנטית!’ חשבתי בתסכול בדרך הביתה… אם מפטרים אותי על חוסר ניסיון במשרת סטודנט איזו תקווה יש לי לצבור ניסיון?

 

חזרתי הביתה מאוד מתוסכלת, וככה במשך 3 ימים ישבתי בבית מתוסכלת, כועסת (על המצב, על עצמי) ובגדול די אבודה.

ואז החלטתי שאני לוקחת את הדברים לידיים ומתחילה לצבור ידע מקצועי,

 

אני רוצה להיות מורה לאוטוקאד. החלטתי.

 

אני רוצה ללמוד את התוכנה כל כך טוב שלא רק שאדע אותה בעצמי אלא שאלמד אחרים! וככה לא יוכלו לפטר אותי!

והנחישות הזו הובילה אותי ללמוד את התוכנה עצמאית כל יום- בבוקר לפני הלימודים, בערב אחרי הלימודים, בסופ”ש, בחגים, דרך כל אמצעי שיכלתי להרשות לעצמי, עד שלאחר כמה חודשים הרגשתי שאני מוכנה ללמד!

 

התלמידה הראשונה שלי הגיעה אליי דרך הפורום שדרכו הייתי פעילה ובמהלך השנה הראשונה הדרכתי לא מעט-

 

תוך כדי ההדרכות הבנתי שאני מאוד טובה בזה, וכיף לי בזה- אנשים החמיאו לי שאני פשוט נועדתי להדריך ושזה הייעוד שלי, והיה כיף להמשיך.

קלאודיה ברזילי

בשנה שלישית של הלימודים (מתוך 4) כבר הדרכתי 4 תוכנות- אוטוקאד, סקטצ’אפ, פוטושופ ותוכנת רינדור שכבר לא עובדים איתה בשם ארטלנטיס.

כבר יצרתי שם לעצמי וחברה די מוכרת שכרה אותי ללמד תוכנה נוספת- טורבוקאד (גם היא לא בשימוש כבר) והרגשתי ממש טוב לגבי ההחלטה שלי, שאני בדיוק איפה שאני רוצה להיות.

בשנה הזו סוף סוף הבנתי גם מה רוצים ממני בלימודים, אחרי 3 שנים לא פשוטות שהייתי מתסתבכת עם קונספטים במשך שעות, יוצרת תרחישים מורכבים וקונספטים בלתי אפשריים שבמקרה הטוב לקח לי מלא זמן להסביר אותם ובמקרה הרע הפרויקט שלי לא הצליח לייצג את מה שטענתי שהוא מייצג,

 

סוף סוף הבנתי!

סוף סוף הבנתי מה רוצים ממני, זה היה מדהים, ניסיתי את זה על פרויקט, ואז על עוד פרויקט, וזה עבד! מצאתי נוסחה!

את הנוסחה הזו אני מעבירה בשיעורים הפרטיים כאשר נעזרים בי בפרויקטים ובאמת זו הדרך שתמיד מוכיחה את עצמה להשיג את הפרויקט המנצח בין הציונים הכי גבוהים בכיתה!

בשנה הבאה כבר הגשתי את פרויקט הגמר, סיימתי את התואר והחלטתי שאני פותחת את העסק באופן מלא כעסק של הדרכות,

טסתי לחו”ל לחודשיים וחצי לטיול מאוד מענין במזרח הרחוק- היה טיול לא פשוט אבל חזרתי עם המון תובנות (ו-5 קילו עודפים) מצאתי דירה מקסימה בת”א בבנין שמזמן היה צריך לעבור תמ”א ומשם העברתי את ההדרכות שלי:

הרצאת נירלט עם ענבלת

שיעורים פרטיים, קורסים לקבוצות קטנות בבית, אח”כ שכרתי כיתות והעברתי בהן את ההדרכות, העברתי הרצאות למאות אדריכלים ומעצבים ובמקביל הקמתי את החנות באתר עם קורסים דיגיטלים והמשכתי לפתח את העסק שגדל באופן עקבי משנה לשנה.

הדרכתי אלפי מעצבות ומעצבים, אדריכליות ואדריכלים 

ותוך כדי השיעורים שלנו הם סיפרו ושיתפו אותי בקשיים שלהם

ענבלת- הרצאה בסטון גלרי

הקושי שחזר על עצמו הוא שאין עם מי לדבר, אין במי להעזר- שהתחום מאוד בודד… וזה משהו שהיה מאוד נוכח לאורך השיחות שלנו.

 

עברו להם כמה שנים- הייתי בכמה מערכות יחסים

הייתי בעוד חו”לים, שרובם דווקא כן היו טובים אך המחשבה הזו על הקושי של התלמידים שלי לא עזבה אותי.

 

בתקופה הזו כבר הייתי די מוכרת כמישהי שעושה הדרכות והרצאות, והציעו לי כמה מהתלמידים שאקים קבוצת וואצאפ שבה יוכלו לשאול שאלות ולהתייעץ. בהתחלה חשבתי שזה לא רעיון טוב אבל המשכתי להתבשל עם זה והחלטתי- יאללה, אקים קבוצה.

 

באפריל 2017 קמה הקבוצה הראשונה שלנו ואיתה גם קבוצת הפייסבוק התואמת, וזו היתה יריית הפתיחה של הקהילה שלנו 🙂

הקבוצה התמלאה כמו פטריות אחרי הגשם והיא הפכה לפעילה ושוקקת עם המון עזרה הדדית, שאלות ותשובות, והרגשה שאנחנו כבר לא לבד! כמה שבועות אח”כ יצרתי את הכנס הראשון שלנו- אני זוכרת שציפו שיגיעו 80 איש ובמקום זה הגיעו 130, המקום היה מפוצץ!

 

אמרתי לעצמי- וואו, זה מדהים!

והנה עכשיו יש לנו כבר כמה וכמה קבוצות, בקטגוריות שונות: החל מהתייעצויות, הצעות עבודה, עד לפירגונים באינסטגרם, כולל גם קבוצות בטלגרם וגם כמובן את קבוצת הפייסבוק הראשית שלנו.

 

בקהילה שלנו תמצאו הרבה העשרות– 

דרך הדרכות, כנסים, הרצאות, מפגשים פרונטליים ומפגשים דרך הזום, חומרים להורדה ומשאבים והמון שיתופי פעולה פורים עם ספקים ואולמות תצוגה!

 

המסלול שלי החל מפיטורים עד לעסק ההדרכות שלי שממשיך להתפתח, והמשיך להקמת פלטפורמה שדרכה גם אתם עוזרים לאחרים ואני יכולה להגיד שיש לנו עזרה הדדית מהממת! מאוד כיף לי לראות את העזרה שמושטת דרך הקבוצות ומאוד כיף לי לקבל מכם וואצאפים מאושרים המודים לי על עצם הקהילה שלנו

החתול של ענבלת

על הדרך אימצתי חתול קטן שהיום בן 6 ומאוד מתוק ואף שמנמן

ובזמן הקורונה הגיע לחיי האהבה המטורפת שלי, החלפנו טבעות בזמן הקורונה והיום אנחנו נשואים ונהנים עם החתול.

גלריית תמונות מאירועים אחרונים שלנו

מעצבות פנים בסדנה
חברים בסדנה
סדנה של ענבלת

הכירו את הקהילה שלנו דרך הוידאו