התחברותללמוד משחקי מחשב- אפשר גם בתחתונים?

משחקי מחשב:  מי שרוצה לעשות אותם (ולא רק לשחק בהם... למרות שזה רק המשך "בוגר" יותר לאותה תבנית) - מה הוא עושה? איך מגיעים לג'וב הזה, בארץ ובח"ול? והאם, לעזאזל, ללכת ללמוד?

תחום הקרייטיב הוא תחום מיוחד כי הוא מהסוג שבו לא צריך תואר. מה שחשוב למעסיק הוא האם אתם מסוגלים לעשות את העבודה - ועדיף כמה שיותר בזול. אף אחד לא ינג'ס לכם עם בירוקרטיה.

בכל מקרה תצטרכו ללמד את עצמכם את רזי המקצוע ומה צריך לעשות (בדיוק) בשביל הג'וב בו אתם חושקים (אנימציה, ציור מהדמיון או בניית מודלים תלת מימדיים... שלושת "אבות המזון").היתרון בללמוד בבית זה שאתם בתחתונים ויכולים ללכת עבוד "בזמן החופשי" (אל תראו את זה להיפך.. אל תשתעבדו לקפיטליזם! תראו כמה זמן חופשי פתאום יהיה לכם!). זה חוסך כסף ויכול להיות כיף אם יש לכם את הראש לזה. אם לא ואתם צריכים מסגרת... אז תואר זה כבר "על הדרך". רק תזכרו ללמד את עצמכם מה שצריך, כי האקאדמיה קרוב לוודאי לא תעשה את זה בשבילכם. אם אין לכם עדיין את הכישורים הנחוצים, תסתכלו על פרק הזמן שלפניכם כתקופת למידה. בבית או במסגרת.. זה כבר תלוי בכם.

"יש מה לחפש בכלל בארץ?"

יש. לא הרבה אבל יש. השוק מצוצמם, חובבני (לרוב) ולא מכניס הרבה, אבל הוא בהחלט קיים. פייסבוקים ואייפונים, בעיקר. אם זה הקטע שלכם - מה טוב, אבל אם לא ואתם אוהבים משחקים "רציניים"... היעד הוא אחד: חו"ל.

 

הדרך הכי קצרה היא להוציא תואר בחו"ל (אירופה או ארה"ב) ולעבוד ביבשת שזה מקנה לכם ויזה. למעשה, עם תואר מארה"ב רק יותר קל להכנס לאירופה, אבל לא להיפך - תצטרכו להיות 'אמנים נעלים' כדי להשיג ויזת עבודה ממעסיק שיסכים לקבל אתכם לחיקו. באירופה כל אחד יכול להשאר לעבוד אם יש לו משם תואר. זה לא כ"כ פשוט, אבל הרבה יותר ריאלי מארה"ב. רק מה - תמיד תהיו עם איזה גרדום מרחף מעליכם אם יחלטו לא להשאיר אתכם. אין ברירה - צריך הרבה אמונה עצמית והקרבה כדי לתתח, אחרת לא יקחו אתכם.

אפשרות נוספת, שאותה אפשר לשלב עם הלימדים, הוא עבודה כפרילנסר עם חברות בח"ול. היתרון: בתחתונים!

החסרון: ...צריך להיות ממש טוב.

"אז אוקיי, הולכים ללמוד איפהשהו. מה לומדים?"

תלמדו מה שהכי קרוב לכם תחום העניין. תמצאו את המסגרת שתאפשר לכם ללמוד את מה שאתם צריכים בהכי פחות כסף והכי הרבה תמיכה. מסגרת שמנוגדת למה שאת צריכים יכולה להיות סתם בזבוז זמן מיותר... אלא אם כן אתם צריכים את הנייר. התעודה הזאת פותחת דלתות, כאמור, אבל היא רק לפרוטוקול.

 

שאלות? מענות? אשמח לשמוע?